Prowadzenie firmy i bycie przedsiębiorcą dość często okazuje się sporym wyzwaniem, które dostarcza sporej dawki stresu i nieprzerwanej wielogodzinnej pracy. By lepiej radzić sobie w codziennych obowiązkach warto zastanowić się nad zakupem laptopa biznesowego, który stanowi niezwykle istotne narzędzie pracy. Jednak na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy zakupie? Przede wszystkim istotną rolę odgrywa wydajność urządzenia, a co za tym idzie jego możliwości oraz niezawodność. Po drugie ważne są także cechy typowo użytkowe, które mają zapewniać komfort podczas długich sesji przy laptopie. Takim urządzeniem, które świetnie wpisuje się w wyżej pokazany schemat jest HP EliteBook 840 (http://muaythai-pila.pl/hp-elitebook-840/).

Specyfikacja laptopa, a wydajność

By uzyskać możliwie najlepszą wydajność i wysoką moc obliczeniową trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na podzespoły, które znajdziemy w urządzeniu. To właśnie one determinują to jak sprawnie będzie działać laptop.

Pierwszym, a zarazem najważniejszym komponentem jest zdecydowanie procesor. To on ma za zadanie wykonywać wszelkiego rodzaju operacje zlecane przez użytkownika. Dobrej klasy procesor winien legitymować się co najmniej czterema rdzeniami fizycznymi oraz taktowaniami zegara rzędu 3-4 GHz. Dobrym wyjściem jest wybór CPU stosunkowo świeżych na rynku. Daje to pewność, że procesor będzie posiadać zaimplementowane podczas produkcji ”dodatki”, które wspomogą wydajność i usprawnią działanie sprzętu.

W urządzeniu HP EliteBook 840 odnajdziemy procesor Intel Core i7 7500U należący do rodziny modeli niskonapięciowych dzięki czemu jest on również energooszczędny. Mimo, że posiada on jedynie 2 rdzenie to nadrabia to taktowaniem i to bardzo mocno. Bazowa wartość wynosi w jego przypadku 2,7 GHz, jednak moc pokazuje w trakcie obciążenia osiągając 3,5 GHz.

Pamięć operacyjna RAM

HP EliteBook 840 może pochwalić się ponadto 8 GB pamięci RAM co jest absolutnym standardem. Istnieje możliwość rozszerzenia pamięci do maksymalnie 32 GB co jest zdecydowanie warte podkreślenia. Kości pamięci pracują na taktowaniu 2133 MHz.

Business obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com