Laptopy biznesowe na dzień dzisiejszy stały się szczególnie lubianym urządzeniami przez wszelkiej maści firmy czy przedsiębiorców. Nic dziwnego gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że laptopy stały się nieocenionym, a wręcz niezbędnym narzędziem pracy. Jednak szeroki wybór asortymentu sprawił, że kupno laptopa może okazać się całkiem sporym wyzwaniem. Na jakie więc aspekty spojrzeć w pierwszej kolejności gdy udamy się do sklepu?

WydajnośćHP ProBook 450

Kluczem do zadowolenia ze sprzęt jest jego wysoka wydajność, czyli moc obliczeniowa. To on wpływa przede wszystkim na możliwości laptopa oraz jego kulturę pracy. To z kolei przekłada się na zadowolenie użytkownika podczas codziennego korzystania. Warto więc na początku spojrzeć na specyfikację urządzenia, czyli podzespoły, które odnajdziemy wewnątrz.

Na starcie weryfikacji należy poddać procesor, który stanowi serce całego laptopa i to właśnie tutaj należy dopatrywać się mocy. Dobrej klasy jednostka powinna legitymować się minimum czterema fizycznymi rdzeniami oraz stosunkowo wysokimi taktowaniami – granice 2,5-4 GHz będą jak najbardziej odpowiednie. Warto wybierać również stosunkowo nowe procesory, przy których ich rozwój technologiczny stoi na o wiele wyższym poziomie.

Następną sprawą jest pamięć operacyjna RAM, która często jest po prostu niedoceniania. Tutaj sprawa jest prosta. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość oraz rodzaj zastosowanych kości. Minimum na dziś stanowi 8 GB pamięci RAM typu DDR3 bądź DDR4. Pierwsze z nich są starsze, jednak i sporo tańsze niż najnowsze odpowiedniki DDR4. Wybór zależny jest już od budżetu jakim dysponujemy.

Jakie urządzenie wybrać?

Laptopem dobrze wpisującym się w powyższy schemat jest HP ProBook 450. Urządzenie to mimo, że posiada procesor wyposażony w dwa rdzenie jest i tak wydajne. Z drugiej zaś strony jest to rozwiązanie dość budżetowe, które oferuje całkiem spore możliwości jak za tą cenę. Na pokładzie urządzenia odnajdziemy standardowo 8 GB pamięci operacyjnej typu DDR4 taktowanej wartością 2133 MHz. Za wygodę pracy odpowiada ponadto matryca o przekątnej 15,6 cala obsługująca obraz w rozdzielczości FULL HD.

Obraz Alyibel Colmenares z Pixabay