HP to amerykańskie przedsiębiorstwo uznawane za swoją renomę, wysoką jakość obsługi i przyjazne wsparcie techniczne. Laptopy z serii Probook 440 przez ostatnią dekadę doczekały się kilku odświeżonych wersji. W najnowszej edycji G6 wypuszczonej na rynek w 2019 roku jest jeszcze lżejszy, stanowiąc świetne połączenie bezpieczeństwa i funkcji multimedialnych. W Polsce podstawowy model z  4-rdzeniowym procesorem na podstawce Intela dostaniemy już od 3500 zł.

Laptop bezawaryjny, szybki i dopracowany – HP ProBook 440

Bezawaryjny, szybki i dopracowany – to trzy słowa, przy użyciu których zdefiniować można serię HP ProBook 440 (http://muaythai-pila.pl/hp-probook-440-biznesowe-centrum-zawsze-pod-reka/). Obecnie na rynku oferowane są dwa modele: G5 i G6. Pomimo, że różnią się nieco specyfikacją to w kwestii ceny nie jest to szczególnie widoczne. Chcąc uświadczyć lepszej konfiguracji będziemy musieli nieco doinwestować. Parametry G5 w podstawowej konfiguracji prezentują się następująco:

  • procesor: wyposażony w 4 rdzenie i 6MB pamięci podręcznej – Intel Core i5 8250U/8265U,
  • karta graficzna: zintegrowana z płytą główną, obsługują DirectX12 – Intel HD Graphics 620,
  • pamięć operacyjna: DDR4 o taktowaniu 2400 MHz: 4 lub 8 GB,
  • dysk Solid State Drive (SSD M.2): o pojemności 256 – 1024 GB.

Mówiąc w skrócie: jednostka CPU (procesor) z serii Kaby Lake w połączeniu z najwydajniejszą kartą graficzną zintegrowaną do laptopów i dużą ilością pamięci RAM, zapewniają płynność działania i podołają nawet bardziej wymagającym aplikacjom. Całość uzupełnia szybki dysk SSD usprawniający otwieranie wielu aplikacji jednocześnie i rozruch urządzenia.

Nowy G6 od poprzednika nie różni się znacząco pod względem parametrów. Jedyna różnica to taka, że nie uświadczymy tutaj wariantu ze starszym procesorem i5 8250U, natomiast pamięć RAM DDR4 otrzymamy w wielkości 8 – 16 GB. Można zdecydować się również na dodatkowy dysk HDD o pojemności do 1024 GB. Nieco odchudzono ramki i poprawiono estetykę obudowy.

Jeśli chodzi o nowości, zarówno w G5, jak i G6 dostępny jest już port USB C. Laptopy dość długo wytrzymują na baterii, bo czas ten osiąga aż do 8 godzin. 14-calowe ekrany wyświetlają obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 px na antyodblaskowej matrycy IPS.

Obraz Pexels z Pixabay